CUP - 3an Cup 2019
Vallebygdens Pistolskytteförening (Valle PSF)
Resultaten nedan gäller vapengrupp A 
Tävlingen avgörs genom 3 deltävlingar, av vilka 3 har avgjorts.
Poängräkning: Första plats i en deltävling ger 20 poäng, andra platsen får 19 poäng osv. ned till 1 poäng.
Alla resultat därefter får 0 poäng. Poängen för varje deltävling summeras sedan under rubriken 'Totalställning' nedan,
där de 2 bästa resultaten räknas samman till slutpoäng. Högst slutpoäng vinner cupen!
Direktlänk till denna CUP: http://www.vpsf.se/REA/?c=3an%20Cup%202019
3an CUP 1 
 P Namn/resultat
20Jimmy Ågesjö (A3) (47/31, 12p)
19Andreas Lundgren (A2) (46/32, 11p)
18Morgan Andersson (A1) (44/27, 12p)
17Daniel Bergman (A3) (41/29, 7p)
16Joel Hägervi (A3) (40/27, 9p)
15Stefan Östman (A3) (40/27, 8p)
14Anders Lindell (A3) (39/25, 16p)
13Fredrik Andersson (A1) (34/24, 9p)
12Björn Olsson (A2) (32/21, 2p)
11Anton Tropp (A1) (32/20, 13p)
10Fredrik Westermark (A2) (27/19, 9p)
9Tommy Svahn (A1) (26/19, 0p)
8Philip Stöckel (A3) (20/16, 2p)
3an CUP 2 
 P Namn/resultat
20Fredrik Gustafsson (A3) (46/26, 5p)
19Stefan Östman (A3) (44/31, 10p)
18Morgan Andersson (A1) (44/30, 9p)
17Emil Bergman (A3) (43/29, 10p)
16Andreas Lundgren (A2) (41/30, 8p)
15Simon Folke (A1) (39/29, 11p)
14Joel Hägervi (A3) (39/26, 9p)
13Daniel Bergman (A3) (39/24, 7p)
12Tommi Lund (A3) (37/25, 7p)
11Anton Tropp (A1) (37/22, 0p)
10Fredrik Andersson (A1) (33/22, 4p)
9Björn Olsson (A2) (29/23, 0p)
8Tommy Svahn (A1) (29/21, 7p)
7Philip Stöckel (A3) (25/20, 8p)
3an CUP 3 
 P Namn/resultat
20Andreas Lundgren (A2) (47/33, 12p)
19Klas Svensson (A3) (47/26, 10p)
18Jimmy Ågesjö (A3) (46/27, 7p)
17Janne Räisänen (A3) (45/33, 13p)
16Daniel Bergman (A3) (45/27, 3p)
15Björn Arvidsson (A3) (44/29, 11p)
14Fredrik Gustafsson (A3) (44/26, 3p)
13Morgan Andersson (A1) (41/30, 8p)
13Tommi Lund (A3) (41/30, 8p)
12Anton Tropp (A1) (41/27, 5p)
11Fredrik Andersson (A1) (41/27, 0p)
10Stefan Östman (A3) (40/26, 9p)
9Lars-Göran Berggren (A3) (40/24, 4p)
8Simon Folke (A1) (38/28, 11p)
7Olof Paulsson (A3) (37/26, 11p)
6Joel Hägervi (A3) (33/19, 0p)
5Tommy Svahn (A1) (26/17, 3p)
4Kauko Räisänen (A2) (18/14, 0p)
3Stefan Svensson (A2) (31/22, 0p)
Totalställning
#Namn/resultatPoäng
1Andreas Lundgren39
2Jimmy Ågesjö38
3Morgan Andersson36
4Stefan Östman34
4Fredrik Gustafsson34
5Daniel Bergman33
6Joel Hägervi30
7Tommi Lund25
8Simon Folke23
8Anton Tropp23
9Björn Olsson21
9Fredrik Andersson21
10Klas Svensson19
11Janne Räisänen17
11Tommy Svahn17
11Emil Bergman17
12Philip Stöckel15
12Björn Arvidsson15
13Anders Lindell14
14Fredrik Andersson13
15Fredrik Westermark10
16Lars-Göran Berggren9
17Olof Paulsson7
18Kauko Räisänen4
19Stefan Svensson3

CUP - 3an Cup 2019
Vallebygdens Pistolskytteförening (Valle PSF)
Resultaten nedan gäller vapengrupp B 
Tävlingen avgörs genom 3 deltävlingar, av vilka 3 har avgjorts.
Poängräkning: Första plats i en deltävling ger 20 poäng, andra platsen får 19 poäng osv. ned till 1 poäng.
Alla resultat därefter får 0 poäng. Poängen för varje deltävling summeras sedan under rubriken 'Totalställning' nedan,
där de 2 bästa resultaten räknas samman till slutpoäng. Högst slutpoäng vinner cupen!
Direktlänk till denna CUP: http://www.vpsf.se/REA/?c=3an%20Cup%202019
3an CUP 1 
 P Namn/resultat
20Klas Svensson (B3) (47/30, 12p)
19Jonas Lakhall (B3) (45/31, 17p)
3an CUP 2 
 P Namn/resultat
20Klas Svensson (B3) (46/27, 2p)
19Tommi Lund (B3) (45/32, 5p)
18Jonas Lakhall (B3) (44/28, 15p)
3an CUP 3 
 P Namn/resultat
20Jonas Lakhall (B3) (46/29, 13p)
19Tommi Lund (B3) (39/30, 6p)
18Philip Stöckel (B3) (30/23, 2p)
Totalställning
#Namn/resultatPoäng
1Klas Svensson40
2Jonas Lakhall39
3Tommi Lund38
4Philip Stöckel18

CUP - 3an Cup 2019
Vallebygdens Pistolskytteförening (Valle PSF)
Resultaten nedan gäller vapengrupp C 
Tävlingen avgörs genom 3 deltävlingar, av vilka 3 har avgjorts.
Poängräkning: Första plats i en deltävling ger 20 poäng, andra platsen får 19 poäng osv. ned till 1 poäng.
Alla resultat därefter får 0 poäng. Poängen för varje deltävling summeras sedan under rubriken 'Totalställning' nedan,
där de 2 bästa resultaten räknas samman till slutpoäng. Högst slutpoäng vinner cupen!
Direktlänk till denna CUP: http://www.vpsf.se/REA/?c=3an%20Cup%202019
3an CUP 1 
 P Namn/resultat
20Jimmy Ågesjö (C3) (47/33, 18p)
19Anders Lindell (C3) (47/33, 15p)
18Joel Hägervi (C3) (47/33, 14p)
17Pelle Falk-Hedberg (C3) (47/33, 11p)
16Philip Stöckel (C3) (47/32, 4p)
15Andreas Lundgren (C2) (46/32, 16p)
14Klas Svensson (C3) (46/32, 13p)
13Jonas Lakhall (C3) (45/31, 19p)
12Adam Larsson (C2) (45/31, 10p)
11Morgan Andersson (C1) (44/30, 16p)
10Tim Trygg (C1) (43/27, 7p)
9Greger Meeks (C3) (42/30, 7p)
8Hans Hallbäck (VetÄ) (42/29, 11p)
7Fredrik Andersson (C1) (41/31, 7p)
6Tommi Lund (C3) (41/29, 6p)
6Stefan Östman (C3) (41/29, 6p)
5Fredrik Westermark (C2) (39/29, 16p)
4Simoné Meeks (D2) (39/28, 13p)
3Anton Tropp (C1) (39/26, 11p)
2Björn Olsson (C2) (37/28, 10p)
1Morgan Thorsberg (C2) (37/26, 7p)
0Tommy Svahn (C1) (34/25, 5p)
0Josefine Möller (Jun) (34/20, 0p)
0Gunnar Svensson (C2) (27/19, 2p)
0Leif Pettersson (VetÄ) (26/18, 1p)
0Johan Strand (C1) (4/2, 0p)
3an CUP 2 
 P Namn/resultat
20Morgan Andersson (C1) (48/34, 14p)
19Pelle Falk-Hedberg (C3) (48/34, 8p)
18Stefan Östman (C3) (47/33, 14p)
17Emil Bergman (C3) (47/33, 12p)
16Olof Paulsson (C3) (47/33, 9p)
15Klas Svensson (C3) (46/33, 14p)
14Andreas Lundgren (C2) (46/33, 10p)
13Marthin Andersson (C3) (46/32, 5p)
12Jonas Lakhall (C3) (46/31, 11p)
11Kauko Räisänen (C2) (45/32, 10p)
10Sven-Olof Olofsson (VetÄ) (44/31, 13p)
9Joel Hägervi (C3) (44/30, 15p)
8Leif Johansson (C3) (44/30, 9p)
7Simon Folke (C1) (43/29, 4p)
6Fredrik Westermark (C2) (43/23, 11p)
5Philip Stöckel (C3) (42/30, 15p)
4Greger Meeks (C3) (42/29, 13p)
3Fredrik Andersson (C1) (41/30, 7p)
2Hans Hallbäck (VetY) (40/30, 12p)
1Adam Larsson (C2) (40/26, 3p)
0Johnny Ericsson (VetY) (38/25, 8p)
0Simoné Meeks (D2) (37/27, 8p)
0Tim Trygg (C1) (37/24, 0p)
0Johan Strand (C1) (37/23, 11p)
0Josefine Möller (Jun) (37/23, 5p)
0Björn Olsson (C2) (36/25, 10p)
0Henrik Häggander (C2) (35/25, 8p)
0Anton Tropp (C1) (34/20, 4p)
0Leif Pettersson (VetÄ) (33/23, 6p)
0Tommy Svahn (C1) (32/20, 6p)
0Stefan Svensson (C1) (29/23, 2p)
0Morgan Thorsberg (C2) (29/18, 6p)
3an CUP 3 
 P Namn/resultat
20Klas Svensson (C3) (48/34, 13p)
19Anton Tropp (C1) (48/28, 2p)
18Morgan Andersson (C1) (47/33, 12p)
17Pelle Falk-Hedberg (C3) (47/33, 9p)
16Janne Räisänen (C3) (46/33, 6p)
15Andreas Lundgren (C2) (46/32, 15p)
14Jimmy Ågesjö (C3) (46/30, 12p)
13Stefan Östman (C3) (45/32, 14p)
12Joel Hägervi (C3) (44/32, 6p)
11Fredrik Andersson (C1) (44/30, 12p)
10Adam Larsson (C2) (44/30, 6p)
9Tim Trygg (C1) (44/25, 15p)
8Sven-Olof Olofsson (VetÄ) (43/31, 9p)
7Leif Johansson (C3) (43/29, 5p)
6Hans Hallbäck (VetY) (42/31, 10p)
5Jonas Lakhall (C3) (42/29, 16p)
4Simon Folke (C1) (41/28, 10p)
3Johnny Ericsson (VetY) (42/27, 0p)
2Jan Rask (C3) (40/32, 11p)
1Philip Stöckel (C3) (40/30, 10p)
0Björn Arvidsson (C3) (40/28, 7p)
0Lars-Göran Berggren (C3) (40/24, 7p)
0Greger Meeks (C3) (39/27, 10p)
0Morgan Thorsberg (C2) (37/27, 5p)
0Simoné Meeks (D2) (36/25, 8p)
0Tommy Svahn (C1) (34/21, 7p)
0Stefan Svensson (VetY) (33/24, 6p)
0Gunnar Svensson (C2) (31/21, 0p)
0Leif Pettersson (VetÄ) (25/17, 2p)
Totalställning
#Namn/resultatPoäng
1Morgan Andersson38
2Pelle Falk-Hedberg36
3Klas Svensson35
4Jimmy Ågesjö34
5Stefan Östman31
6Andreas Lundgren30
6Joel Hägervi30
7Jonas Lakhall25
8Anton Tropp22
8Adam Larsson22
9Philip Stöckel21
10Anders Lindell19
10Tim Trygg19
11Fredrik Andersson18
11Sven-Olof Olofsson18
12Emil Bergman17
13Olof Paulsson16
13Janne Räisänen16
14Leif Johansson15
15Hans Hallbäck14
16Marthin Andersson13
16Greger Meeks13
17Simon Folke11
17Kauko Räisänen11
17Fredrik Westermark11
18Tommi Lund6
19Simoné Meeks4
20Johnny Ericsson3
21Björn Olsson2
21Jan Rask2
22Morgan Thorsberg1
--Henrik Häggander0
--Björn Arvidsson0
--Lars-Göran Berggren0
--Stefan Svensson0
--Johan Strand0
--Josefine Möller0
--Tommy Svahn0
--Gunnar Svensson0
--Leif Pettersson0

CUP - 3an Cup 2019
Vallebygdens Pistolskytteförening (Valle PSF)
Resultaten nedan gäller vapengrupp R 
Tävlingen avgörs genom 3 deltävlingar, av vilka 3 har avgjorts.
Poängräkning: Första plats i en deltävling ger 20 poäng, andra platsen får 19 poäng osv. ned till 1 poäng.
Alla resultat därefter får 0 poäng. Poängen för varje deltävling summeras sedan under rubriken 'Totalställning' nedan,
där de 2 bästa resultaten räknas samman till slutpoäng. Högst slutpoäng vinner cupen!
Direktlänk till denna CUP: http://www.vpsf.se/REA/?c=3an%20Cup%202019
3an CUP 1 
 P Namn/resultat
20Klas Svensson (R3) (47/31, 12p)
19Jonas Lakhall (R3) (44/29, 12p)
18Morgan Andersson (R1) (42/26, 10p)
17Greger Meeks (R3) (40/30, 8p)
16Pelle Falk-Hedberg (R3) (37/25, 8p)
15Gunnar Svensson (R2) (23/14, 3p)
14Simoné Meeks (R2) (18/13, 3p)
13Daniel Bergman (R3) (12/8, 3p)
3an CUP 2 
 P Namn/resultat
20Klas Svensson (R3) (48/29, 9p)
19Jonas Lakhall (R3) (45/30, 9p)
18Olof Paulsson (R3) (42/30, 12p)
17Fredrik Gustafsson (R3) (39/26, 3p)
16Kauko Räisänen (R2) (37/24, 9p)
15Morgan Andersson (R1) (37/23, 0p)
14Daniel Bergman (R3) (36/27, 11p)
13Greger Meeks (R3) (36/25, 8p)
12Pelle Falk-Hedberg (R3) (35/21, 3p)
11Roger Jonsson (R2) (32/23, 11p)
10Simoné Meeks (R2) (24/17, 4p)
9Stefan Svensson (R2) (19/16, 4p)
3an CUP 3 
 P Namn/resultat
20Klas Svensson (R3) (48/34, 8p)
19Olof Paulsson (R3) (45/32, 10p)
18Kauko Räisänen (R2) (45/32, 5p)
17Jonas Lakhall (R3) (44/26, 8p)
16Pelle Falk-Hedberg (R3) (40/28, 9p)
15Morgan Andersson (R1) (39/23, 5p)
14Greger Meeks (R3) (37/26, 4p)
13Gunnar Svensson (R2) (26/16, 3p)
12Simoné Meeks (R2) (20/15, 1p)
11Fredrik Gustafsson (R3) (12/7, 0p)
10Daniel Bergman (R3) (11/7, 4p)
Totalställning
#Namn/resultatPoäng
1Klas Svensson40
2Jonas Lakhall38
3Olof Paulsson37
4Kauko Räisänen34
5Morgan Andersson33
6Pelle Falk-Hedberg32
7Greger Meeks31
8Gunnar Svensson28
8Fredrik Gustafsson28
9Daniel Bergman27
10Simoné Meeks26
11Roger Jonsson11
12Stefan Svensson9

Print Friendly Version of this pageSkriv ut Get a PDF version of this webpageSpara som PDF


REA Resultatportal - Utvecklas av Grefven Heavy Industries för VPSF