Skytte- och resultatstatistik
Janne Räisänen

Tidaholms Pistolskytteklubb, Tidaholm PSK
Direktlänk till denna statistik: http://www.vpsf.se/REA/?s=342

Gäller perioden: -
I sammanfattningen visas endast vapengrupp, ej enskild klass, eftersom en skytt kan klassas om under periodens gång. Observera att en skytt kan deltaga på samma tävling i upp till 4 vapengrupper!

Tävlingar & Deltagande
MätetalFältBanaTotalt
Antal tävlingar:303
Antal starter:404
Antal olika klasser:202
Antal banor byggda/tävlingar arrangerade:000

Klasser & Vapengrupper
MätetalFältBanaTotalt
Antal olika vapengrupper:202
Antal starter i grupp A:101
Antal starter i grupp B:000
Antal starter i grupp C:303
Antal starter i grupp R:000
Antal starter i grupp Pistol (Svartkrut):000
Antal starter i grupp Revolver (Svartkrut):000
Antal starter i grupp Gevär (Svartkrut):000

Avlossade skott & Prestationer
MätetalFältBanaTotalt
Avlossade skott:1440144
  ...varav i grupp A:48048
  ...varav i grupp B:000
  ...varav i grupp C:1440144
  ...varav i grupp R:000
  ...varav i grupp Pistol (Svartkrut):000
  ...varav i grupp Revolver (Svartkrut):000
  ...varav i grupp Gevär (Svartkrut):000
Guldserier grupp A:--*00
Silverserier grupp A:--*00
Bronsserier grupp A:--*00
Guldserier grupp B:--*00
Silverserier grupp B:--*00
Bronsserier grupp B:--*00
Guldserier grupp C:--*00
Silverserier grupp C:--*00
Bronsserier grupp C:--*00
Guldserier grupp R:--*00
Silverserier grupp R:--*00
Bronsserier grupp R:--*00
*Fordringar kan ej beräknas på fältskytteresultat, då detta kräver särskilda förutsättningar för banans konstruktion. Se bestämmelser i SHB kapitel 5 avsnitt 5.1.1.1 för närmare beskrivning av hur guld/silver/brons -serier) kan tilldelas i tillämpningsserier. Observerar att Vapengrupp R har samma krav som för vapengrupp A.

Deltagarlista
TävlingDatumStartade i klassArrangör
 Kretsmästerskap C-B Fält2019-05-04C3Valle PSF
 Skaraborgspokalen 22019-04-06C3Valle PSF
 3an CUP 32019-02-02A3, C3Valle PSF
Till början av sidan!
Print Friendly Version of this pageSkriv ut Get a PDF version of this webpageSpara som PDF



Kretsmästerskap C-B Fält
2019-05-04
Vallebygdens Pistolskytteförening (Valle PSF)

Tävlingsinfo
Tävlingen var en Fältskjutning med tävlingsledare Tomas Monsén
Kretsmästerskap C+B Fält, Skaraborgs Pistolskyttekrets
Banan bestod av 34 figurer fördelat på 8 stationer. Detta ger ett maxresultat av 48/34
 
41 st skyttar från 9 föreningar deltog och sköt tillsammans 63 st starter.
Dessa fördelades på 23st B- och 40st C-starter.
Det avlossades totalt 3024st skott fördelat på 1104st B- och 1920st C-skott.
Direktlänk till detta resultat: http://www.vpsf.se/REA/?t=324

Klass C1 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C1 Fredrik Andersson Mariestad PK 44/30 20p
2 C1 Morgan Andersson Mariestad PK 42/30 16p
3 C1 Simon Folke Tidaholm PSK 40/27 15p
4 C1 Marcus Alsing Grästorps PSK 31/20 9p
5 C1 Tommy Susi Tidaholm PSK 20/15 7p
6 C1 Jari-Pekka Jaatinen Mariestad PK 15/11 18p

Klass C2 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C2 Jerker Lindström Valle PSF 45/31 22p
2 C2 Stefan Storm Tidaholm PSK 36/26 13p
3 C2 Henrik Vang Tidaholm PSK 19/14 3p

Klass C3 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1* C3 Janne Räisänen Tidaholm PSK 48/34 23p S
2* C3 Anders Norgren Grästorps PSK 47/32 21p S
3* C3 Anders Grimling Lidköpings PSF 47/32 16p S
4 C3 Henrik Särehag Grästorps PSK 47/34 15p S
5 C3 Anders Lindell P4IF 47/33 27p S
6 C3 Emil Bergman P4IF 47/32 21p S
7 C3 Marthin Andersson Valle PSF 47/31 23p S
8 C3 Klas Svensson P4IF 47/29 24p S
9 C3 Daniel Bergman P4IF 46/30 20p B
10 C3 Sören Rehn Tidaholm PSK 46/28 21p B
11 C3 Stefan Johansson Falköpings SSK 45/32 16p
12 C3 Leif Johansson Mariestad PK 45/30 28p
13 C3 JH Valle PSF 45/30 19p
14 C3 Jan Rask Mariestad PK 45/30 17p
15 C3 Fredrik Gustafsson Valle PSF 45/29 22p
16 C3 Gary Wade P4IF 44/32 15p
17 C3 Michael Thersthol Skövde SPSK 44/31 19p
18 C3 Philip Stöckel Mariestad PK 42/30 20p
19 C3 Marcus Christiansen Skövde SPSK 41/30 19p
20 C3 Olof Paulsson Tidaholm PSK 41/25 18p
21 C3 Lars-Göran Berggren Mariestad PK 39/26 16p
22 C3 Tommi Lund P4IF 1/1 0p

* Avgjort genom särskjutning, stationsräkning eller annan särskiljningsform enligt tävlingens eller SHBs förutsättningar.

Klass D2 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 D2 Marina Rask Mariestad PK 44/29 19p
2 D2 Agneta Oddfors Skövde SPSK 34/24 17p

Klass D3 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 D3 Kristina Andersson Lidköpings PSF 47/33 20p S

Klass VetÄ Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 VetÄ Gunnar Nyman Lidköpings PSF 47/32 20p S
2 VetÄ Bengt-Göran Gustavsson Mariestad PK 42/30 14p
3 VetÄ Lennart Lindberg Grästorps PSK 6/2 0p

Klass VetY Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 VetY Hans Hallbäck Valle PSF 47/33 20p S
2 VetY Kenneth Eriksson Sandhems PSK 45/29 18p
3 VetY Lennart Nilsson Grästorps PSK 36/27 13p

Klass B1 Grovkalibrig pistol, övriga
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 B1 Marcus Alsing Grästorps PSK 32/25 4p

Klass B2 Grovkalibrig pistol, övriga
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 B2 Henrik Vang Tidaholm PSK 43/29 10p
2 B2 Gunnar Nyman Lidköpings PSF 41/31 17p
3 B2 Marina Rask Mariestad PK 33/24 11p
4 B2 RJ Valle PSF 32/22 6p
5 B2 Stefan Storm Tidaholm PSK 24/18 7p

Klass B3 Grovkalibrig pistol, övriga
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1* B3 Anders Norgren Grästorps PSK 48/33 13p S
2* B3 Sören Rehn Tidaholm PSK 48/30 25p S
3* B3 Anders Lindell P4IF 48/33 24p S
4 B3 Klas Svensson P4IF 47/29 25p B
5 B3 Anders Grimling Lidköpings PSF 46/33 17p B
6 B3 Gary Wade P4IF 46/32 17p B
7 B3 Tommi Lund P4IF 45/32 18p B
8 B3 Jan Rask Mariestad PK 45/32 13p B
9 B3 Kenneth Eriksson Sandhems PSK 44/29 8p
10 B3 Emil Bergman P4IF 43/31 16p
11 B3 Henrik Särehag Grästorps PSK 41/31 17p
12 B3 Philip Stöckel Mariestad PK 40/27 20p
12 B3 Daniel Bergman P4IF 40/27 20p
13**
14 B3 JH Valle PSF 38/26 10p
15 B3 Marcus Christiansen Skövde SPSK 37/26 15p
16 B3 Lars-Göran Berggren Mariestad PK 33/22 0p
17 B3 Fredrik Gustafsson Valle PSF 30/23 7p

* Avgjort genom särskjutning, stationsräkning eller annan särskiljningsform enligt tävlingens eller SHBs förutsättningar.
** Placeringen utgår då en eller flera skyttar delar en tidigare position på grund av samma skytteresultat.

^^Upp^^

Lagresultat Grupp C
Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Lagnamn/Skytt Klubb Resultat Poäng
1 P4IF Lag 1 C P4IF 141/94 72p
(C3) Anders LindellP4IF47/3327p
(C3) Emil BergmanP4IF47/3221p
(C3) Klas SvenssonP4IF47/2924p
2 Valle PSF C Valle PSF 137/90 64p
(C3) Marthin AnderssonValle PSF47/3123p
(C3) JHValle PSF45/3019p
(C3) Fredrik GustafssonValle PSF45/2922p
3 Grästorp C Grästorps PSK 130/93 49p
(C3) Henrik SärehagGrästorps PSK47/3415p
(C3) Anders NorgrenGrästorps PSK47/3221p
(VetY) Lennart NilssonGrästorps PSK36/2713p
4 P4IF Lag 2 C P4IF 91/63 35p
(C3) Daniel BergmanP4IF46/3020p
(C3) Gary WadeP4IF44/3215p
(C3) Tommi LundP4IF1/10p

Lagresultat Grupp B
Grovkalibrig pistol, övriga
# Lagnamn/Skytt Klubb Resultat Poäng
1 P4IF Lag 1 B P4IF 140/94 67p
(B3) Anders LindellP4IF48/3324p
(B3) Klas SvenssonP4IF47/2925p
(B3) Tommi LundP4IF45/3218p
2 P4IF Lag 2 B P4IF 129/90 53p
(B3) Gary WadeP4IF46/3217p
(B3) Emil BergmanP4IF43/3116p
(B3) Daniel BergmanP4IF40/2720p
3 Grästorp B Grästorps PSK 121/89 34p
(B3) Anders NorgrenGrästorps PSK48/3313p
(B3) Henrik SärehagGrästorps PSK41/3117p
(B1) Marcus AlsingGrästorps PSK32/254p
4 Valle PSF B Valle PSF 100/71 23p
(B3) JHValle PSF38/2610p
(B2) RJValle PSF32/226p
(B3) Fredrik GustafssonValle PSF30/237p
Print Friendly Version of this pageSkriv ut Get a PDF version of this webpageSpara som PDF

Skaraborgspokalen 2
2019-04-06
Vallebygdens Pistolskytteförening (Valle PSF)

Tävlingsinfo
Tävlingen var en Poängfältskjutning med tävlingsledare Fredrik Gustafsson
Tävlingen är en deltävling i Skaraborgspokalen som avgörs i 4 deltävlingar arrangerade av olika av kretsens medlemsklubbar under året.
Banan bestod av 34 figurer fördelat på 8 stationer. Detta ger en maxpoäng av 82 för tävlingen.
 
56 st skyttar från 10 föreningar deltog och sköt tillsammans 74 st starter.
Dessa fördelades på 9st A-, 2st B-, 55st C- och 8st R-starter.
Det avlossades totalt 3552st skott fördelat på 432st A-, 96st B-, 2640st C- och 384st R-skott.
Direktlänk till detta resultat: http://www.vpsf.se/REA/?t=311

Klass C1 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C1 Carl Jansson Mariestad PK 78 (46/32) 51p B
2 C1 Mattias Wallander Falköpings SSK 78 (46/32) 46p B
3 C1 Anton Tropp Mariestad PK 77 (45/32) 30p
4 C1 Morgan Andersson Mariestad PK 76 (44/32) 38p
5 C1 Fredrik Andersson Mariestad PK 74 (43/31) 46p
6 C1 Mats Dahlstedt Valle PSF 59 (35/24) 17p
7 C1 Tommy Svahn P4IF 53 (33/20) 37p
8 C1 Johan Strand P4IF 40 (25/15) 26p

Klass C2 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C2 Tomas Monsén Valle PSF 77 (45/32) 47p
2 C2 Andreas Lundgren Valle PSF 77 (46/31) 33p
3 C2 Fredrik Keltermyr Falköpings SSK 76 (45/31) 34p
4 C2 Kauko Räisänen Tidaholm PSK 73 (43/30) 39p
5 C2 Henrik Vang Tidaholm PSK 70 (41/29) 39p
6 C2 Stefan Storm Tidaholm PSK 70 (41/29) 27p
7 C2 Jerker Lindström Valle PSF 66 (39/27) 7p
8 C2 Cajsa Fredriksson Mariestad PK 65 (38/27) 43p
9 C2 Alen Ovcina Tidaholm PSK 59 (35/24) 45p
10 C2 Henrik Häggander Falköpings SSK 59 (33/26) 29p
11 C2 Morgan Thorsberg Falköpings SSK 42 (25/17) 20p

Klass C3 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1* C3 Stefan Johansson Falköpings SSK 82 (48/34) 50p S
2* C3 Klas Svensson P4IF 82 (48/34) 49p S
2* C3 Anders Lindell P4IF 82 (48/34) 49p S
4* C3 Janne Räisänen Tidaholm PSK 82 (48/34) 48p S
5* C3 Stefan Östman Mariestad PK 80 (47/33) 52p S
6* C3 Jan Rask Mariestad PK 80 (47/33) 51p S
7* C3 Rasmus Storm Tidaholm PSK 80 (47/33) 48p S
8* C3 Daniel Bergman P4IF 80 (47/33) 47p S
9* C3 Leif Johansson Mariestad PK 79 (46/33) 37p B
10* C3 Pelle Falk-Hedberg Mariestad PK 79 (46/33) 34p B
11* C3 Michael Thersthol Skövde SPSK 79 (46/33) 31p B
12* C3 Anders Norgren Grästorps PSK 78 (45/33) 40p B
13* C3 Tommi Lund P4IF 78 (46/32) 40p B
14* C3 Fredrik Gustafsson Valle PSF 78 (46/32) 38p B
15* C3 Marthin Andersson Valle PSF 78 (45/33) 42p B
16 C3 Marcus Christiansen Skövde SPSK 76 (44/32) 33p
17 C3 Greger Meeks Mariestad PK 76 (44/32) 30p
18 C3 Sören Rehn Tidaholm PSK 75 (44/31) 39p
19 C3 Olof Paulsson Tidaholm PSK 74 (43/31) 47p
20 C3 Henrik Särehag Grästorps PSK 73 (43/30) 32p
21 C3 Philip Stöckel Mariestad PK 61 (35/26) 24p

* Avgjort genom särskjutning, stationsräkning eller annan särskiljningsform enligt tävlingens eller SHBs förutsättningar.
** Placeringen utgår då en eller flera skyttar delar en tidigare position på grund av samma skytteresultat.

Klass D1 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 D1 Åsa Dahlstedt Valle PSF 41 (25/16) 7p

Klass D2 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 D2 Agneta Oddfors Skövde SPSK 64 (36/28) 22p
2 D2 Simoné Meeks Mariestad PK 62 (35/27) 35p
3 D2 Marina Rask Mariestad PK 62 (40/22) 23p

Klass D3 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 D3 Kristina Andersson Lidköpings PSF 79 (46/33) 47p B

Klass Jun Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 Jun Josefine Möller Mariestad PK 61 (39/22) 38p

Klass VetÄ Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 VetÄ Sven-Olof Olofsson Laxå SKF 82 (48/34) 48p S
2 VetÄ Gunnar Nyman Lidköpings PSF 76 (45/31) 39p
3 VetÄ Lennart Lindberg Grästorps PSK 75 (44/31) 42p
4 VetÄ Bengt-Göran Gustavsson Mariestad PK 72 (43/29) 34p
5 VetÄ Leif Pettersson Falköpings SSK 59 (36/23) 28p

Klass VetY Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 VetY Kenneth Eriksson Sandhems PSK 74 (43/31) 40p
2 VetY Hans Hallbäck Valle PSF 73 (43/30) 24p
3 VetY Lennart Nilsson Grästorps PSK 72 (43/29) 47p
4 VetY Jan Gustavsson Sandhems PSK 60 (34/26) 13p

Klass A1 Grovkalibrig pistol (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 A1 Carl Jansson Mariestad PK 69 (40/29) 31p
2 A1 Morgan Andersson Mariestad PK 68 (40/28) 33p
3 A1 Tommy Svahn P4IF 49 (29/20) 23p
4 A1 Johan Strand P4IF 47 (29/18) 14p

Klass A2 Grovkalibrig pistol (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 A2 Henrik Vang Tidaholm PSK 78 (46/32) 49p S
2 A2 RJ Valle PSF 46 (27/19) 9p

Klass A3 Grovkalibrig pistol (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 A3 Anders Norgren Grästorps PSK 77 (45/32) 45p B
2 A3 Rasmus Storm Tidaholm PSK 72 (42/30) 26p B
3 A3 Daniel Bergman P4IF 63 (37/26) 39p

Klass R2 Grovkalibrig revolver (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 R2 Alen Ovcina Tidaholm PSK 65 (36/29) 22p
2 R2 Lennart Lindberg Grästorps PSK 61 (36/25) 22p
3 R2 Stefan Storm Tidaholm PSK 60 (35/25) 20p
4 R2 Bengt-Göran Gustavsson Mariestad PK 57 (34/23) 31p
5 R2 Lennart Nilsson Grästorps PSK 57 (35/22) 17p

Klass R3 Grovkalibrig revolver (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 R3 Anders Norgren Grästorps PSK 79 (46/33) 27p B
2 R3 Anders Lindell P4IF 77 (45/32) 31p B
3 R3 Henrik Särehag Grästorps PSK 60 (36/24) 53p

Klass B2 Grovkalibrig pistol, övriga
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 B2 Gunnar Nyman Lidköpings PSF 78 (45/33) 42p

Klass B3 Grovkalibrig pistol, övriga
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 B3 Sören Rehn Tidaholm PSK 80 (47/33) 45p

^^Upp^^
Print Friendly Version of this pageSkriv ut Get a PDF version of this webpageSpara som PDF

3an CUP 3
2019-02-02
Vallebygdens Pistolskytteförening (Valle PSF)

Tävlingsinfo
Tävlingen var en Fältskjutning med tävlingsledare Fredrik Gustafsson
 
34 st skyttar från 6 föreningar deltog och sköt sammanlagt 63 st starter varav 62 var tävlingsvarv och 1st träningsvarv
Dessa fördelades på 19st A-, 3st B-, 30st C- och 11st R-starter.
Det avlossades totalt 3024st skott fördelat på 912st A-, 144st B-, 1440st C- och 528st R-skott.
Direktlänk till detta resultat: http://www.vpsf.se/REA/?t=303

Grupp C
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C3 Klas Svensson P4IF 48/34 13p S
2 C1 Anton Tropp Mariestad PK 48/28 2p S
3 C1 Morgan Andersson Mariestad PK 47/33 12p S
4 C3 Pelle Falk-Hedberg Mariestad PK 47/33 9p S
5 C3 Janne Räisänen Tidaholm PSK 46/33 6p B
6 C2 Andreas Lundgren Valle PSF 46/32 15p B
7 C3 Jimmy Ågesjö P4IF 46/30 12p B
8 C3 Stefan Östman Mariestad PK 45/32 14p B
9 C3 JH Valle PSF 44/32 6p B
10 C1 Fredrik Andersson Mariestad PK 44/30 12p B
11 C2 Adam Larsson Falköpings SSK 44/30 6p B
12 C1 Tim Trygg P4IF 44/25 15p B
13 VetÄ Sven-Olof Olofsson Laxå SKF 43/31 9p
14 C3 Leif Johansson Mariestad PK 43/29 5p
15 VetY Hans Hallbäck Valle PSF 42/31 10p
16 C3 Jonas Lakhall P4IF 42/29 16p
17 VetY Johnny Ericsson Valle PSF 42/27 0p
18 C1 Simon Folke Tidaholm PSK 41/28 10p
19 C3 Jan Rask Mariestad PK 40/32 11p
20 C3 Philip Stöckel Mariestad PK 40/30 10p
21 C3 Björn Arvidsson Laxå SKF 40/28 7p
22 C3 Lars-Göran Berggren Mariestad PK 40/24 7p
23 C3 Greger Meeks Mariestad PK 39/27 10p
24 C2 Morgan Thorsberg Falköpings SSK 37/27 5p
25 D2 Simoné Meeks Mariestad PK 36/25 8p
26 C1 Tommy Svahn P4IF 34/21 7p
27 VetY Stefan Svensson Tidaholm PSK 33/24 6p
28 C2 Gunnar Svensson P4IF 31/21 0p
29 VetÄ Leif Pettersson Falköpings SSK 25/17 2p

Grupp A
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 A2 Andreas Lundgren Valle PSF 47/33 12p S
2 A3 Klas Svensson P4IF 47/26 10p S
3 A3 Jimmy Ågesjö P4IF 46/27 7p B
4 A3 Janne Räisänen Tidaholm PSK 45/33 13p B
5 A3 Daniel Bergman P4IF 45/27 3p B
6 A3 Björn Arvidsson Laxå SKF 44/29 11p B
7 A3 Fredrik Gustafsson Valle PSF 44/26 3p B
8 A3 Tommi Lund P4IF 41/30 8p
8 A1 Morgan Andersson Mariestad PK 41/30 8p
9**
10 A1 Anton Tropp Mariestad PK 41/27 5p
11 A1 Fredrik Andersson Mariestad PK 41/27 0p
12 A3 Stefan Östman Mariestad PK 40/26 9p
13 A3 Lars-Göran Berggren Mariestad PK 40/24 4p
14 A1 Simon Folke Tidaholm PSK 38/28 11p
15 A3 Olof Paulsson Tidaholm PSK 37/26 11p
16 A3 JH Valle PSF 33/19 0p
17 A2 Stefan Svensson Tidaholm PSK 31/22 0p
18 A1 Tommy Svahn P4IF 26/17 3p
19 A2 Kauko Räisänen Tidaholm PSK 18/14 0p

** Placeringen utgår då en eller flera skyttar delar en tidigare position på grund av samma skytteresultat.

Grupp R
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 R3 Klas Svensson P4IF 48/34 8p S
2 R3 Olof Paulsson Tidaholm PSK 45/32 10p B
3 R2 Kauko Räisänen Tidaholm PSK 45/32 5p B
4 R3 Jonas Lakhall P4IF 44/26 8p
5 R3 Pelle Falk-Hedberg Mariestad PK 40/28 9p
6 R1 Morgan Andersson Mariestad PK 39/23 5p
7 R3 Greger Meeks Mariestad PK 37/26 4p
8 R2 Gunnar Svensson P4IF 26/16 3p
9 R2 Simoné Meeks Mariestad PK 20/15 1p
10 R3 Fredrik Gustafsson Valle PSF 12/7 0p
11 R3 Daniel Bergman P4IF 11/7 4p

Grupp B
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 B3 Jonas Lakhall P4IF 46/29 13p B
2 B3 Tommi Lund P4IF 39/30 6p
3 B3 Philip Stöckel Mariestad PK 30/23 2p
 

Grupp C (Träningsvarv - Utom Tävlan!)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 VetÄ Sven-Olof Olofsson Laxå SKF 45/31 13p

^^Upp^^
Print Friendly Version of this pageSkriv ut Get a PDF version of this webpageSpara som PDF


REA Resultatportal - Utvecklas av Grefven Heavy Industries för VPSF