3an CUP 2
2018-02-10
Vallebygdens Pistolskytteförening (Valle PSF)

Tävlingsinfo
Tävlingen var en Fältskjutning med tävlingsledare Fredrik Gustafsson
 
33 st skyttar från 6 föreningar deltog och sköt sammanlagt 49 st starter varav 48 var tävlingsvarv och 1st träningsvarv
Dessa fördelades på 10st A-, 1st B-, 31st C- och 7st R-starter.
Det avlossades totalt 2352st skott fördelat på 480st A-, 48st B-, 1488st C- och 336st R-skott.
Direktlänk till detta resultat: http://www.vpsf.se/REA/?t=264

Grupp C
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C1 Kim Lundqvist Mariestad PK 47/28 16p
2 C3 Daniel Bergman P4IF 47/28 12p
3 C3 Emil Bergman P4IF 47/27 13p
4 C3 Leif Johansson Mariestad PK 47/26 11p
5 C3 Stefan Johansson Falköpings SSK 46/27 16p
6 C3 Klas Svensson P4IF 46/27 14p
7 C2 Tomas Monsén Valle PSF 46/27 8p
8 C3 Jan Rask Mariestad PK 46/26 17p
9 C2 Hans Hallbäck Valle PSF 45/27 13p
10 C1 JH Valle PSF 45/26 16p
11 C1 Cajsa Fredriksson Mariestad PK 44/26 6p
12 C1 Stefan Östman Mariestad PK 43/27 12p
13 C2 Adam Larsson Falköpings SSK 43/26 14p
14 C3 Pelle Falk-Hedberg Mariestad PK 43/24 17p
15 C2 Morgan Lindgren Mariestad PK 42/26 2p
16 C1 Greger Meeks Mariestad PK 42/23 9p
17 C2 Tony Martinovic Valle PSF 42/22 12p
18 C2 Johan Josefsson P4IF 41/24 15p
19 C2 Philip Stöckel Mariestad PK 40/25 8p
20 C3 Lars-Göran Berggren Mariestad PK 40/23 8p
21 C1 Morgan Andersson Mariestad PK 39/26 7p
22 C2 Morgan Thorsberg Falköpings SSK 36/23 13p
23 C1 Gordon Ahlberg Mariestad PK 36/23 0p
24 C2 Thomas Samuelsson Skövde SPSK 35/24 5p
25 C2 Daniel Johansson Valle PSF 34/27 12p
26 D1 Simoné Meeks Mariestad PK 34/20 13p
27 D1 Marina Rask Mariestad PK 32/19 13p
28 VetÄ Leif Pettersson Falköpings SSK 27/16 0p
29 C1 Tommy Svahn P4IF 23/13 0p
30 C1 Pertti Terho Valle PSF 22/16 3p

Grupp A
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 A3 Christer Larsson Mariestad PK 46/27 13p
2 A1 JH Valle PSF 44/25 13p
3 A3 Emil Bergman P4IF 42/25 16p
4 A3 Jan Rask Mariestad PK 42/25 8p
5 A3 Daniel Bergman P4IF 42/22 12p
6 A3 Lars-Göran Berggren Mariestad PK 38/23 18p
7 A2 Tomas Monsén Valle PSF 35/20 14p
8 A2 Fredrik Gustafsson Valle PSF 33/20 12p
9 A2 Thomas Samuelsson Skövde SPSK 32/17 3p
10 A2 Johan Josefsson P4IF 31/18 4p

Grupp R
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 R3 Klas Svensson P4IF 48/27 19p
2 R3 Christer Larsson Mariestad PK 48/27 16p
3 R3 Henrik Särehag Grästorps PSK 44/24 7p
4 R2 Fredrik Gustafsson Valle PSF 42/23 12p
5 R2 Tomas Monsén Valle PSF 42/23 10p
6 R2 Daniel Johansson Valle PSF 34/19 7p
7 R2 Philip Stöckel Mariestad PK 30/19 9p

Grupp B
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 B3 Klas Svensson P4IF 48/26 16p
 

Grupp C (Träningsvarv - Utom Tävlan!)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C1 Pertti Terho Valle PSF 40/20 8p

^^Upp^^

Print Friendly Version of this pageSkriv ut Get a PDF version of this webpageSpara som PDF


REA Resultatportal - Utvecklas av Grefven Heavy Industries för VPSF