Till början av sidan!
3an CUP 2, 2019-01-26
Vallebygdens Pistolskytteförening (Valle PSF)

Tävlingsinfo
Tävlingen var en Fältskjutning som byggdes/leddes av Fredrik Gustafsson
36 st skyttar deltog och sköt tillsammans 61 st starter.
Dessa fördelades på 14st A-, 3st B-, 32st C- och 12st R-starter.
Det avlossades totalt 2928st skott fördelat på 672st A-, 144st B-, 1536st C- och 576st R-skott.
Direktlänk till detta resultat: http://www.vpsf.se/REA/?t=302

Grupp C
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C1 Morgan Andersson Mariestad PK 48/34 14p S
2 C3 Pelle Falk-Hedberg Mariestad PK 48/34 8p S
3 C3 Stefan Östman Mariestad PK 47/33 14p S
4 C3 Emil Bergman P4IF 47/33 12p S
5 C3 Olof Paulsson Tidaholm PSK 47/33 9p S
6 C3 Klas Svensson P4IF 46/33 14p B
7 C2 Andreas Lundgren Valle PSF 46/33 10p B
8 C3 Marthin Andersson Valle PSF 46/32 5p B
9 C3 Jonas Lakhall P4IF 46/31 11p B
10 C2 Kauko Räisänen Tidaholm PSK 45/32 10p B
11 VetÄ Sven-Olof Olofsson Laxå SKF 44/31 13p
12 C3 JH Valle PSF 44/30 15p
13 C3 Leif Johansson Mariestad PK 44/30 9p
14 C1 Simon Folke Tidaholm PSK 43/29 4p
15 C2 Fredrik Westermark Mariestad PK 43/23 11p
16 C3 Philip Stöckel Mariestad PK 42/30 15p
17 C3 Greger Meeks Mariestad PK 42/29 13p
18 C1 Fredrik Andersson Mariestad PK 41/30 7p
19 VetY Hans Hallbäck Valle PSF 40/30 12p
20 C2 Adam Larsson Falköpings SSK 40/26 3p
21 VetY Johnny Ericsson Valle PSF 38/25 8p
22 D2 Simoné Meeks Mariestad PK 37/27 8p
23 C1 Tim Trygg P4IF 37/24 0p
24 C1 Johan Strand P4IF 37/23 11p
25 Jun Josefine Möller Mariestad PK 37/23 5p
26 C2 Björn Olsson Mariestad PK 36/25 10p
27 C2 Henrik Häggander Falköpings SSK 35/25 8p
28 C1 Anton Tropp Mariestad PK 34/20 4p
29 VetÄ Leif Pettersson Falköpings SSK 33/23 6p
30 C1 Tommy Svahn P4IF 32/20 6p
31 C1 Stefan Svensson Tidaholm PSK 29/23 2p
32 C2 Morgan Thorsberg Falköpings SSK 29/18 6p

Grupp A
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 A3 Fredrik Gustafsson Valle PSF 46/26 5p S
2 A3 Stefan Östman Mariestad PK 44/31 10p B
3 A1 Morgan Andersson Mariestad PK 44/30 9p B
4 A3 Emil Bergman P4IF 43/29 10p B
5 A2 Andreas Lundgren Valle PSF 41/30 8p
6 A1 Simon Folke Tidaholm PSK 39/29 11p
7 A3 JH Valle PSF 39/26 9p
8 A3 Daniel Bergman P4IF 39/24 7p
9 A3 Tommi Lund P4IF 37/25 7p
10 A1 Anton Tropp Mariestad PK 37/22 0p
11 A1 Fredrik Andersson Mariestad PK 33/22 4p
12 A2 Björn Olsson Mariestad PK 29/23 0p
13 A1 Tommy Svahn P4IF 29/21 7p
14 A3 Philip Stöckel Mariestad PK 25/20 8p

Grupp R
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 R3 Klas Svensson P4IF 48/29 9p S
2 R3 Jonas Lakhall P4IF 45/30 9p B
3 R3 Olof Paulsson Tidaholm PSK 42/30 12p B
4 R3 Fredrik Gustafsson Valle PSF 39/26 3p B
5 R2 Kauko Räisänen Tidaholm PSK 37/24 9p
6 R1 Morgan Andersson Mariestad PK 37/23 0p
7 R3 Daniel Bergman P4IF 36/27 11p
8 R3 Greger Meeks Mariestad PK 36/25 8p
9 R3 Pelle Falk-Hedberg Mariestad PK 35/21 3p
10 R2 RJ Valle PSF 32/23 11p
11 R2 Simoné Meeks Mariestad PK 24/17 4p
12 R2 Stefan Svensson Tidaholm PSK 19/16 4p

Grupp B
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 B3 Klas Svensson P4IF 46/27 2p B
2 B3 Tommi Lund P4IF 45/32 5p
3 B3 Jonas Lakhall P4IF 44/28 15p
Till början av sidan!

Print Friendly Version of this pageSkriv ut Get a PDF version of this webpageSpara som PDF


REA Resultatportal - Utvecklas av Grefven Heavy Industries för VPSF