3an Cup 3 2020-02-08
Vallebygdens Pistolskytteförening (Valle PSF)

Tävlingsinfo
Tävlingen var en Fältskjutning med tävlingsledare Fredrik Gustafsson
Banan bestod av 33 figurer fördelat på 8 stationer. Detta ger ett maxresultat av 48/33
 
48 st skyttar från 9 föreningar deltog och sköt tillsammans 90 st starter.
Dessa fördelades på 26st A-, 5st B-, 46st C- och 13st R-starter.
Det avlossades totalt 4320st skott fördelat på 1248st A-, 240st B-, 2208st C- och 624st R-skott.
Direktlänk till detta resultat: http://www.vpsf.se/REA/?t=356

Klass C1 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C1 Daniel Augustsson Lidköpings PSF 43/31 26p
2 C1 Rickard Eriksson Häll Tidaholm PSK 42/32 16p
3 C1 Marcus Färén Mariestad PK 41/23 24p
4 C1 Tommy Susi Tidaholm PSK 40/30 25p
5 C1 Anton Tropp Mariestad PK 40/25 30p
6 C1 Fredrik Andersson Mariestad PK 39/29 17p
7 C1 Alen Bandic Mariestad PK 36/25 22p
8 C1 Johan Strand P4IF 35/27 26p
9 C1 Tommy Svahn P4IF 33/28 17p
10 C1 Andreas Linde Valle PSF 33/24 14p
11 C1 Fredrik Gustafsson Mariestad PK 33/23 8p
12 C1 Tobias Sjönnebring Mariestad PK 28/21 13p

Klass C2 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C2 Greger Meeks Mariestad PK 48/33 29p S
2 C2 Anders Jakobsson Skövde SPSK 47/32 29p S
3 C2 Mats Lindgren Mariestad PK 45/32 25p B
4 C2 Gordon Ahlberg Mariestad PK 45/31 34p B
5 C2 Fredrik Keltermyr Falköpings SSK 44/32 28p
6 C2 Martin Algervik Valle PSF 44/32 22p
7 C2 Johan Josefsson P4IF 44/32 21p
8 C2 Sebastian Strid Mariestad PK 44/32 20p
9 C2 Adam Larsson Falköpings SSK 43/29 19p
10 C2 Lars-Göran Berggren Mariestad PK 42/28 18p
11 C2 Morgan Thorsberg Falköpings SSK 41/28 14p
12 C2 Björn Olsson Mariestad PK 39/27 23p
13 C2 Marcus Alsing Grästorps PSK 39/26 19p

Klass C3 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C3 Anders Norgren Grästorps PSK 48/33 36p S
2 C3 Anders Lindell P4IF 48/33 33p S
3 C3 Daniel Bergman P4IF 48/33 31p S
4 C3 Klas Svensson P4IF 47/33 29p S
4 C3 Emil Bergman P4IF 47/33 29p S
5**
6 C3 Olof Paulsson Tidaholm PSK 47/32 31p S
7 C3 Stefan Johansson Falköpings SSK 47/32 28p S
8 C3 Leif Johansson Mariestad PK 47/32 23p S
9 C3 Fredrik Gustafsson Valle PSF 46/28 22p B
10 C3 Pelle Falk-Hedberg Mariestad PK 44/32 27p
11 C3 Stefan Östman Mariestad PK 44/31 28p
12 C3 Philip Stöckel Mariestad PK 43/30 27p
13 C3 JH Valle PSF 43/27 25p
14 C3 Morgan Andersson Mariestad PK 40/27 17p

** Placeringen utgår då en eller flera skyttar delar en tidigare position på grund av samma skytteresultat.

Klass D1 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 D1 Åsa Dahlstedt Valle PSF 33/22 8p

Klass D2 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 D2 Marina Rask Mariestad PK 44/29 21p
2 D2 Simoné Meeks Mariestad PK 40/30 23p

Klass VetÄ Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 VetÄ Sven-Olof Olofsson Laxå SKF 46/32 23p B
2 VetÄ Bengt-Göran Gustavsson Mariestad PK 34/24 30p
3 VetÄ Lennart Lindberg Grästorps PSK 34/21 9p

Klass VetY Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 VetY Hans Hallbäck Valle PSF 45/31 14p B

Klass A1 Grovkalibrig pistol (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 A1 Tobias Sjönnebring Mariestad PK 34/29 19p
2 A1 Fredrik Andersson Mariestad PK 30/23 7p
3 A1 Fredrik Gustafsson Mariestad PK 30/22 10p
4 A1 Marcus Färén Mariestad PK 29/20 17p
5 A1 Johan Strand P4IF 28/23 7p
6 A1 Tommy Susi Tidaholm PSK 20/15 10p
7 A1 Tommy Svahn P4IF 18/12 1p
8 A1 Alen Bandic Mariestad PK 17/12 13p

Klass A2 Grovkalibrig pistol (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 A2 Anders Jakobsson Skövde SPSK 47/32 27p S
2 A2 Lars-Göran Berggren Mariestad PK 40/28 11p
3 A2 Sebastian Strid Mariestad PK 37/25 19p
4 A2 Björn Olsson Mariestad PK 34/24 11p
5 A2 Marcus Alsing Grästorps PSK 33/25 11p
6 A2 Johan Josefsson P4IF 29/21 6p
7 A2 Gordon Ahlberg Mariestad PK 25/18 26p

Klass A3 Grovkalibrig pistol (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 A3 Daniel Bergman P4IF 47/32 26p S
2 A3 Anders Lindell P4IF 46/33 30p B
3 A3 Christer Larsson Mariestad PK 46/32 28p B
4 A3 Emil Bergman P4IF 46/32 27p B
5 A3 Anders Norgren Grästorps PSK 45/32 20p B
6 A3 Stefan Johansson Falköpings SSK 45/30 29p B
7 A3 Morgan Andersson Mariestad PK 42/28 14p B
8 A3 Stefan Östman Mariestad PK 40/28 14p
9 A3 Jan Rask Mariestad PK 40/27 23p
10 A3 Fredrik Gustafsson Valle PSF 36/25 18p
11 A3 Philip Stöckel Mariestad PK 30/24 20p

Klass R1 Grovkalibrig revolver (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 R1 Anton Tropp Mariestad PK 42/24 24p B
2 R1 Rickard Eriksson Häll Tidaholm PSK 23/19 7p

Klass R2 Grovkalibrig revolver (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 R2 Lennart Lindberg Grästorps PSK 39/27 17p
2 R2 Greger Meeks Mariestad PK 39/26 12p
3 R2 Mats Lindgren Mariestad PK 38/25 21p
4 R2 Bengt-Göran Gustavsson Mariestad PK 35/25 17p
5 R2 Martin Algervik Valle PSF 32/23 9p
6 R2 Simoné Meeks Mariestad PK 27/20 5p

Klass R3 Grovkalibrig revolver (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 R3 Klas Svensson P4IF 48/33 31p S
2 R3 Anders Norgren Grästorps PSK 46/32 31p B
3 R3 Jan Rask Mariestad PK 43/29 30p B
4 R3 JH Valle PSF 41/24 26p
5 R3 Pelle Falk-Hedberg Mariestad PK 38/30 18p

Klass B2 Grovkalibrig pistol, övriga
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 B2 Marcus Alsing Grästorps PSK 43/29 23p
2 B2 Marina Rask Mariestad PK 41/27 23p

Klass B3 Grovkalibrig pistol, övriga
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 B3 Olof Paulsson Tidaholm PSK 46/33 29p B
2 B3 Christer Larsson Mariestad PK 46/32 21p B
3 B3 Sven-Olof Olofsson Laxå SKF 44/32 26p

^^Upp^^

Print Friendly Version of this pageSkriv ut Get a PDF version of this webpageSpara som PDF


REA Resultatportal - Utvecklas av Grefven Heavy Industries för VPSF