Skytte- och resultatstatistik
Anders Lindell

P4 IF Pistolskytte, P4IF
Direktlänk till denna statistik: http://www.vpsf.se/REA/?s=96

Gäller perioden: -
I sammanfattningen visas endast vapengrupp, ej enskild klass, eftersom en skytt kan klassas om under periodens gång. Observera att en skytt kan deltaga på samma tävling i upp till 4 vapengrupper!

Tävlingar & Deltagande
MätetalFältskjutningBanskjutningTotalt
Antal tävlingar:404
Antal starter:606
Antal olika klasser:303
Antal banor byggda/tävlingar arrangerade:000

Klasser & Vapengrupper
MätetalFältskjutningBanskjutningTotalt
Antal olika vapengrupper:303
Antal starter i grupp A:101
Antal starter i grupp B:000
Antal starter i grupp C:404
Antal starter i grupp R:101
Antal starter i grupp Pistol (Svartkrut):000
Antal starter i grupp Revolver (Svartkrut):000
Antal starter i grupp Gevär (Svartkrut):000

Avlossade skott & Prestationer
MätetalFältskjutningBanskjutningTotalt
Antal avlossade skott:2400240
  ...varav i grupp A:48048
  ...varav i grupp B:000
  ...varav i grupp C:1920192
  ...varav i grupp R:48048
  ...varav i grupp Pistol (Svartkrut):000
  ...varav i grupp Revolver (Svartkrut):000
  ...varav i grupp Gevär (Svartkrut):000
Antal Guldserier grupp A:--*00
Antal Silverserier grupp A:--*00
Antal Bronsserier grupp A:--*00
Antal Guldserier grupp B:--*00
Antal Silverserier grupp B:--*00
Antal Bronsserier grupp B:--*00
Antal Guldserier grupp C:--*00
Antal Silverserier grupp C:--*00
Antal Bronsserier grupp C:--*00
Antal Guldserier grupp R:--*00
Antal Silverserier grupp R:--*00
Antal Bronsserier grupp R:--*00
*Fordringar kan ej beräknas på fältskytteresultat, då detta kräver särskilda förutsättningar för banans konstruktion. Se bestämmelser i SHB kapitel 5 avsnitt 5.1.1.1 för närmare beskrivning av hur guld/silver/brons -serier) kan tilldelas i tillämpningsserier. Observerar att Vapengrupp R har samma krav som för vapengrupp A.

Deltagarlista
TävlingDatumStartade i klassArrangör
 Skaraborgspokalen 22019-04-06C3, R3Valle PSF
 3an CUP 12019-01-19A3, C3Valle PSF
 3an CUP 12016-02-06C3Valle PSF
 Skaraborgspokalen 42014-10-04C3Valle PSF
Till början av sidan!
Print Friendly Version of this pageSkriv ut Get a PDF version of this webpageSpara som PDF



Till början av sidan!
Skaraborgspokalen 2, 2019-04-06
Vallebygdens Pistolskytteförening (Valle PSF)

Tävlingsinfo
Tävlingen var en Poängfältskjutning med tävlingsledare Fredrik Gustafsson
Tävlingen är en deltävling i Skaraborgspokalen som avgörs i 4 deltävlingar arrangerade av olika av kretsens medlemsklubbar under året.
Tävlingsbanan hade totalt 34 figurer fördelat på 8 skjutstationer. Detta ger en maxpoäng av 82 för tävlingen.
 
56 st skyttar från 10 föreningar deltog och sköt tillsammans 74 st starter.
Dessa fördelades på 9st A-, 2st B-, 55st C- och 8st R-starter.
Det avlossades totalt 3552st skott fördelat på 432st A-, 96st B-, 2640st C- och 384st R-skott.
Direktlänk till detta resultat: http://www.vpsf.se/REA/?t=311

Klass C1 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C1 Carl Jansson Mariestad PK 78 (46/32) 51p B
2 C1 Mattias Wallander Falköpings SSK 78 (46/32) 46p B
3 C1 Anton Tropp Mariestad PK 77 (45/32) 30p
4 C1 Morgan Andersson Mariestad PK 76 (44/32) 38p
5 C1 Fredrik Andersson Mariestad PK 74 (43/31) 46p
6 C1 Mats Dahlstedt Valle PSF 59 (35/24) 17p
7 C1 Tommy Svahn P4IF 53 (33/20) 37p
8 C1 Johan Strand P4IF 40 (25/15) 26p

Klass C2 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C2 Tomas Monsén Valle PSF 77 (45/32) 47p
2 C2 Andreas Lundgren Valle PSF 77 (46/31) 33p
3 C2 Fredrik Keltermyr Falköpings SSK 76 (45/31) 34p
4 C2 Kauko Räisänen Tidaholm PSK 73 (43/30) 39p
5 C2 Henrik Vang Tidaholm PSK 70 (41/29) 39p
6 C2 Stefan Storm Tidaholm PSK 70 (41/29) 27p
7 C2 Jerker Lindström Valle PSF 66 (39/27) 7p
8 C2 Cajsa Fredriksson Mariestad PK 65 (38/27) 43p
9 C2 Alen Ovcina Tidaholm PSK 59 (35/24) 45p
10 C2 Henrik Häggander Falköpings SSK 59 (33/26) 29p
11 C2 Morgan Thorsberg Falköpings SSK 42 (25/17) 20p

Klass C3 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1* C3 Stefan Johansson Falköpings SSK 82 (48/34) 50p S
2* C3 Klas Svensson P4IF 82 (48/34) 49p S
2* C3 Anders Lindell P4IF 82 (48/34) 49p S
4* C3 Janne Räisänen Tidaholm PSK 82 (48/34) 48p S
5* C3 Stefan Östman Mariestad PK 80 (47/33) 52p S
6* C3 Jan Rask Mariestad PK 80 (47/33) 51p S
7* C3 Rasmus Storm Tidaholm PSK 80 (47/33) 48p S
8* C3 Daniel Bergman P4IF 80 (47/33) 47p S
9* C3 Leif Johansson Mariestad PK 79 (46/33) 37p B
10* C3 Pelle Falk-Hedberg Mariestad PK 79 (46/33) 34p B
11* C3 Michael Thersthol Skövde SPSK 79 (46/33) 31p B
12* C3 Anders Norgren Grästorps PSK 78 (45/33) 40p B
13* C3 Tommi Lund P4IF 78 (46/32) 40p B
14* C3 Fredrik Gustafsson Valle PSF 78 (46/32) 38p B
15* C3 Marthin Andersson Valle PSF 78 (45/33) 42p B
16 C3 Marcus Christiansen Skövde SPSK 76 (44/32) 33p
17 C3 Greger Meeks Mariestad PK 76 (44/32) 30p
18 C3 Sören Rehn Tidaholm PSK 75 (44/31) 39p
19 C3 Olof Paulsson Tidaholm PSK 74 (43/31) 47p
20 C3 Henrik Särehag Grästorps PSK 73 (43/30) 32p
21 C3 Philip Stöckel Mariestad PK 61 (35/26) 24p

* Avgjort genom särskjutning, stationsräkning eller annan särskiljningsform enligt tävlingens eller SHBs förutsättningar.

Klass D1 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 D1 Åsa Dahlstedt Valle PSF 41 (25/16) 7p

Klass D2 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 D2 Agneta Oddfors Skövde SPSK 64 (36/28) 22p
2 D2 Simoné Meeks Mariestad PK 62 (35/27) 35p
3 D2 Marina Rask Mariestad PK 62 (40/22) 23p

Klass D3 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 D3 Kristina Andersson Lidköpings PSF 79 (46/33) 47p B

Klass Jun Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 Jun Josefine Möller Mariestad PK 61 (39/22) 38p

Klass VetÄ Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 VetÄ Sven-Olof Olofsson Laxå SKF 82 (48/34) 48p S
2 VetÄ Gunnar Nyman Lidköpings PSF 76 (45/31) 39p
3 VetÄ Lennart Lindberg Grästorps PSK 75 (44/31) 42p
4 VetÄ Bengt-Göran Gustavsson Mariestad PK 72 (43/29) 34p
5 VetÄ Leif Pettersson Falköpings SSK 59 (36/23) 28p

Klass VetY Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 VetY Kenneth Eriksson Sandhems PSK 74 (43/31) 40p
2 VetY Hans Hallbäck Valle PSF 73 (43/30) 24p
3 VetY Lennart Nilsson Grästorps PSK 72 (43/29) 47p
4 VetY Jan Gustavsson Sandhems PSK 60 (34/26) 13p

Klass A1 Grovkalibrig pistol (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 A1 Carl Jansson Mariestad PK 69 (40/29) 31p
2 A1 Morgan Andersson Mariestad PK 68 (40/28) 33p
3 A1 Tommy Svahn P4IF 49 (29/20) 23p
4 A1 Johan Strand P4IF 47 (29/18) 14p

Klass A2 Grovkalibrig pistol (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 A2 Henrik Vang Tidaholm PSK 78 (46/32) 49p S
2 A2 RJ Valle PSF 46 (27/19) 9p

Klass A3 Grovkalibrig pistol (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 A3 Anders Norgren Grästorps PSK 77 (45/32) 45p B
2 A3 Rasmus Storm Tidaholm PSK 72 (42/30) 26p B
3 A3 Daniel Bergman P4IF 63 (37/26) 39p

Klass R2 Grovkalibrig revolver (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 R2 Alen Ovcina Tidaholm PSK 65 (36/29) 22p
2 R2 Lennart Lindberg Grästorps PSK 61 (36/25) 22p
3 R2 Stefan Storm Tidaholm PSK 60 (35/25) 20p
4 R2 Bengt-Göran Gustavsson Mariestad PK 57 (34/23) 31p
5 R2 Lennart Nilsson Grästorps PSK 57 (35/22) 17p

Klass R3 Grovkalibrig revolver (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 R3 Anders Norgren Grästorps PSK 79 (46/33) 27p B
2 R3 Anders Lindell P4IF 77 (45/32) 31p B
3 R3 Henrik Särehag Grästorps PSK 60 (36/24) 53p

Klass B2 Grovkalibrig pistol, övriga
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 B2 Gunnar Nyman Lidköpings PSF 78 (45/33) 42p

Klass B3 Grovkalibrig pistol, övriga
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 B3 Sören Rehn Tidaholm PSK 80 (47/33) 45p
Till början av sidan!
Print Friendly Version of this pageSkriv ut Get a PDF version of this webpageSpara som PDF

Till början av sidan!
3an CUP 1, 2019-01-19
Vallebygdens Pistolskytteförening (Valle PSF)

Tävlingsinfo
Tävlingen var en Fältskjutning med tävlingsledare Fredrik Gustafsson
 
28 st skyttar från 4 föreningar deltog och sköt tillsammans 49 st starter.
Dessa fördelades på 13st A-, 2st B-, 26st C- och 8st R-starter.
Det avlossades totalt 2352st skott fördelat på 624st A-, 96st B-, 1248st C- och 384st R-skott.
Direktlänk till detta resultat: http://www.vpsf.se/REA/?t=301

Grupp C
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C3 Jimmy Ågesjö P4IF 47/33 18p S
2 C3 Anders Lindell P4IF 47/33 15p S
3 C3 JH Valle PSF 47/33 14p S
4 C3 Pelle Falk-Hedberg Mariestad PK 47/33 11p S
5 C3 Philip Stöckel Mariestad PK 47/32 4p S
6 C2 Andreas Lundgren Valle PSF 46/32 16p B
7 C3 Klas Svensson P4IF 46/32 13p B
8 C3 Jonas Lakhall P4IF 45/31 19p B
9 C2 Adam Larsson Falköpings SSK 45/31 10p B
10 C1 Morgan Andersson Mariestad PK 44/30 16p
11 C1 Tim Trygg P4IF 43/27 7p
12 C3 Greger Meeks Mariestad PK 42/30 7p
13 VetÄ Hans Hallbäck Valle PSF 42/29 11p
14 C1 Fredrik Andersson Mariestad PK 41/31 7p
15 C3 Tommi Lund P4IF 41/29 6p
15 C3 Stefan Östman Mariestad PK 41/29 6p
16**
17 C2 Fredrik Westermark Mariestad PK 39/29 16p
18 D2 Simoné Meeks Mariestad PK 39/28 13p
19 C1 Anton Tropp Mariestad PK 39/26 11p
20 C2 Björn Olsson Mariestad PK 37/28 10p
21 C2 Morgan Thorsberg Falköpings SSK 37/26 7p
22 C1 Tommy Svahn P4IF 34/25 5p
23 Jun Josefine Möller Mariestad PK 34/20 0p
24 C2 Gunnar Svensson P4IF 27/19 2p
25 VetÄ Leif Pettersson Falköpings SSK 26/18 1p
26 C1 Johan Strand P4IF 4/2 0p

** Placeringen utgår då en eller flera skyttar delar en tidigare position på grund av samma skytteresultat.

Grupp A
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 A3 Jimmy Ågesjö P4IF 47/31 12p S
2 A2 Andreas Lundgren Valle PSF 46/32 11p B
3 A1 Morgan Andersson Mariestad PK 44/27 12p B
4 A3 Daniel Bergman P4IF 41/29 7p B
5 A3 JH Valle PSF 40/27 9p
6 A3 Stefan Östman Mariestad PK 40/27 8p
7 A3 Anders Lindell P4IF 39/25 16p
8 A1 Fredrik Andersson P4IF 34/24 9p
9 A2 Björn Olsson Mariestad PK 32/21 2p
10 A1 Anton Tropp Mariestad PK 32/20 13p
11 A2 Fredrik Westermark Mariestad PK 27/19 9p
12 A1 Tommy Svahn P4IF 26/19 0p
13 A3 Philip Stöckel Mariestad PK 20/16 2p

Grupp R
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 R3 Klas Svensson P4IF 47/31 12p B
2 R3 Jonas Lakhall P4IF 44/29 12p B
3 R1 Morgan Andersson Mariestad PK 42/26 10p
4 R3 Greger Meeks Mariestad PK 40/30 8p
5 R3 Pelle Falk-Hedberg Mariestad PK 37/25 8p
6 R2 Gunnar Svensson P4IF 23/14 3p
7 R2 Simoné Meeks Mariestad PK 18/13 3p
8 R3 Daniel Bergman P4IF 12/8 3p

Grupp B
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 B3 Klas Svensson P4IF 47/30 12p
2 B3 Jonas Lakhall P4IF 45/31 17p
Till början av sidan!
Print Friendly Version of this pageSkriv ut Get a PDF version of this webpageSpara som PDF

Till början av sidan!
3an CUP 1, 2016-02-06
Vallebygdens Pistolskytteförening (Valle PSF)

Tävlingsinfo
Tävlingen var en Fältskjutning med tävlingsledare RJ
 
52 st skyttar från 11 föreningar deltog och sköt sammanlagt 70 st starter varav 69 var tävlingsvarv och 1st träningsvarv
Dessa fördelades på 15st A-, 1st B-, 42st C- och 12st R-starter.
Det avlossades totalt 3360st skott fördelat på 720st A-, 48st B-, 2016st C- och 576st R-skott.
Direktlänk till detta resultat: http://www.vpsf.se/REA/?t=78

Klass C1 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C1 JG Valle PSF 50/22 57p
2 C1 Andreas Lundgren Valle PSF 48/26 60p
3 C1 Fredrik Gustafsson Valle PSF 48/20 58p
4 C1 Maria Lundin Skövde SPSK 46/26 55p
5 C1 Oskar Lindblom Valle PSF 42/19 51p
6 C1 Philip Stöckel Mariestad PK 40/23 56p
7 C1 Adam Larsson Falköpings SSK 38/15 47p
8 C1 RJ Valle PSF 37/17 38p
9 C1 Björn Fransson Falköpings SSK 37/15 53p
10 C1 Patric Olovsson Vargöns PK 36/19 40p
11 C1 Carl-Henric Bergqvist Mariestad PK 35/20 50p
12 C1 Greger Meeks Mariestad PK 27/25 57p
13 C1 Thomas Persson Vargöns PK 23/16 28p

Klass C2 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C2 Alf-Ole Engesvik Valle PSF 52/23 59p
2 C2 Marthin Andersson Valle PSF 51/29 52p
3 C2 Stefan Hellberg Falköpings SSK 48/25 56p
4 C2 Morgan Thorsberg Falköpings SSK 47/20 52p
5 C2 Lars Andersson Vedum PSK 46/22 54p
6 C2 Henrik Lundin Skövde SPSK 45/22 56p
7 C2 Johan Josefsson P4IF 45/19 58p
8 C2 Jimmy Mård Valle PSF 43/18 58p
9 C2 Jan Ellström Vedum PSK 38/27 59p
10 C2 Rickard Svensson Töreboda PSK 34/14 45p
11 C2 Gunnar Svensson P4IF 30/13 47p
12 C2 Henrik Häggander Falköpings SSK 29/14 57p

Klass C3 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C3 Thomas Davidsson Vedum PSK 52/31 57p
2 C3 Mattias Axelsson Tidaholm PSK 51/30 56p
3 C3 Ingemar Lindqvist Lidköpings PSF 50/29 56p
3 C3 Anders Lindell P4IF 50/29 56p
4**
5 C3 Michael Thersthol Skövde SPSK 50/26 58p
6 C3 Klas Svensson P4IF 49/28 59p
7 C3 Marcus Christiansen Skövde SPSK 49/28 57p
8 C3 Thomas Carlsson Töreboda PSK 45/22 57p
9 C3 Tommi Lund P4IF 44/30 57p
10 C3 Jan Rask Mariestad PK 44/29 58p
11 C3 Henrik Särehag Grästorps PSK 43/21 58p
12 C3 Urban Johansson Töreboda PSK 40/28 14p

** Placeringen utgår då en eller flera skyttar delar en tidigare position på grund av samma skytteresultat.

Klass D1 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 D1 Sofia Lindgren Mariestad PK 45/20 59p
2 D1 Lisa Enqvist Falköpings SSK 39/16 48p
3 D1 Simoné Meeks Mariestad PK 9/8 35p

Klass VetÄ Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 VetÄ Leif Pettersson Falköpings SSK 40/20 48p

Klass A1 Grovkalibrig pistol (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 A1 Fredrik Gustafsson Valle PSF 37/19 43p
2 A1 Maria Lundin Skövde SPSK 28/16 44p

Klass A2 Grovkalibrig pistol (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 A2 Fredrik Keltermyr Falköpings SSK 41/21 46p
2 A2 Mats Lindgren Mariestad PK 40/20 54p
3 A2 Johan Josefsson P4IF 38/20 56p
4 A2 Martin Algervik Valle PSF 37/16 55p
5 A2 Daniel Johansson Valle PSF 31/15 45p
6 A2 Lars Fredell Lidköpings PSF 22/12 53p
7 A2 Bengt Thiger Lidköpings PSF 10/7 8p

Klass A3 Grovkalibrig pistol (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 A3 Jan Rask Mariestad PK 47/30 55p
2 A3 Michael Thersthol Skövde SPSK 47/26 54p
3 A3 Johan Feldtmann Vargöns PK 42/28 50p
4 A3 Marcus Christiansen Skövde SPSK 40/23 51p
5 A3 Morgan Lindgren Mariestad PK 35/18 51p
6 A3 Jan-Erik Nordin Lidköpings PSF 32/20 35p

Klass R1 Grovkalibrig revolver (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 R1 Clas-Göran Persson Vargöns PK 25/19 39p

Klass R2 Grovkalibrig revolver (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 R2 Lars Andersson Vedum PSK 43/21 51p
2 R2 Magnus Boman Mariestad PK 40/15 57p
3 R2 Henrik Lundin Skövde SPSK 37/19 54p
4 R2 Gunnar Svensson P4IF 36/18 54p
5 R2 Jan Ellström Vedum PSK 35/19 51p
6 R2 Jimmy Mård Valle PSF 32/15 54p
7 R2 Mats Lindgren Mariestad PK 29/19 45p

Klass R3 Grovkalibrig revolver (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 R3 Klas Svensson P4IF 52/23 56p
2 R3 Henrik Särehag Grästorps PSK 49/28 44p
3 R3 Thomas Davidsson Vedum PSK 40/24 49p
4 R3 Morgan Lindgren Mariestad PK 39/19 51p

Klass B2 Grovkalibrig pistol, övriga
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 B2 Lars Fredell Lidköpings PSF 31/19 40p
 

Klass D1 Finkalibrig pistol/revolver (.22) (Träningsvarv - Utom Tävlan!)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 D1 Sofia Lindgren Mariestad PK 27/13 0p
Till början av sidan!
Print Friendly Version of this pageSkriv ut Get a PDF version of this webpageSpara som PDF

Till början av sidan!
Skaraborgspokalen 4, 2014-10-04
Vallebygdens Pistolskytteförening (Valle PSF)

Tävlingsinfo
Tävlingen var en Fältskjutning med tävlingsledare Lars Persson
 
61 st skyttar från 11 föreningar deltog och sköt tillsammans 61 st starter.
Dessa fördelades på 61st C-starter.
Det avlossades totalt 2928st skott fördelat på 2928st C-skott.
Direktlänk till detta resultat: http://www.vpsf.se/REA/?t=105

Klass C1 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C1 Morgan Lindgren Mariestad PK 45/28 30p
2 C1 Mikael Arnerwik P4IF 43/29 29p
3 C1 Mats Lindgren Mariestad PK 43/29 26p
4 C1 Philip Stöckel Mariestad PK 40/25 27p
5 C1 Alf Engström Sandhems PSK 38/25 23p
6 C1 Johan Josefsson P4IF 38/24 31p
7 C1 Henrik Vang Tidaholm PSK 37/25 30p
8 C1 Stefan Storm Tidaholm PSK 37/24 29p
9 C1 Martin Nilsson P4IF 37/24 21p
10 C1 Björn Fransson Falköpings SSK 33/19 31p
11 C1 Stefan Heberlein P4IF 30/21 20p

Klass C2 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C2 Johan Modigh P4IF 48/31 47p S
2 C2 Kent Eriksson Sandhems PSK 48/31 45p S
3 C2 Michael Thersthol Skövde SPSK 48/31 40p S
4 C2 Jerker Lindström Valle PSF 47/31 39p B
5 C2 Per Wikman Lidköpings PSF 47/30 44p B
6 C2 Marthin Andersson Valle PSF 45/30 39p
7 C2 Lennart Nilsson Grästorps PSK 45/29 32p
8 C2 Leif Johansson Mariestad PK 45/28 32p
9 C2 Andreas Granander Skövde SPSK 45/28 31p
10 C2 Christer Karlsson Lidköpings PSF 44/28 35p
11 C2 Fredrik Keltermyr Falköpings SSK 43/29 33p
12 C2 Olof Paulsson Tidaholm PSK 43/27 24p
13 C2 Hans Hallbäck Valle PSF 42/27 26p
14 C2 Kenneth Karlsson Lidköpings PSF 41/26 31p
15 C2 Bengt Larsson Falköpings SSK 39/27 30p
16 C2 Morgan Thorsberg Falköpings SSK 39/26 28p
17 C2 Lars Fredell Lidköpings PSF 37/25 24p
18 C2 Thomas Farrell P4IF 34/24 19p
19 C2 Henrik Häggander Falköpings SSK 31/21 29p
20 C2 Gunnar Svensson P4IF 23/17 21p

Klass C3 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C3 Marcus Christiansen Skövde SPSK 48/31 51p S
2 C3 Anders Lindell P4IF 48/31 46p S
3 C3 Jan-Erik Nordin Lidköpings PSF 48/31 45p S
4 C3 Christer Larsson Mariestad PK 48/31 43p S
5 C3 Joakim Nilsson Töreboda PSK 47/31 40p B
6 C3 Carl-Johan Runström Sandhems PSK 47/30 41p B
7 C3 Lars-Göran Berggren Mariestad PK 47/30 40p B
8 C3 Henrik Särehag Grästorps PSK 46/31 39p B
9 C3 Gary Wade P4IF 46/30 40p B
10 C3 Marcus Nohlberg P4IF 46/30 39p B
11 C3 Ingemar Lindqvist Lidköpings PSF 45/30 42p
12 C3 Jan Rask Mariestad PK 45/28 36p
13 C3 Martin Rehn Tidaholm PSK 44/27 33p
14 C3 Jari Koivusari Skövde SPSK 40/26 30p

Klass D2 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 D2 Viktoria Eriksson Sandhems PSK 45/30 36p
2 D2 Agneta Theng Vedum PSK 44/29 31p

Klass D3 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 D3 Kristina Andersson Lidköpings PSF 47/30 38p B

Klass Jun Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 Jun Pelle Falk-Hedberg Mariestad PK 48/31 49p S
2 Jun Rasmus Storm Tidaholm PSK 46/30 50p B

Klass VetÄ Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 VetÄ Gunnar Nyman Lidköpings PSF 46/30 34p B
2 VetÄ Bengt-Göran Gustavsson Mariestad PK 44/27 37p
3 VetÄ Arne Nohlberg Valle PSF 42/27 23p
4 VetÄ Leif Pettersson Falköpings SSK 34/21 14p

Klass VetY Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 VetY Ove Holmberg Tidaholm PSK 47/30 40p B
2 VetY Kenneth Eriksson Sandhems PSK 47/30 39p B
3 VetY Lars Carlsson P4IF 46/31 39p B
4 VetY Christer Björnberg Falköpings SSK 41/27 35p
5 VetY Göran Hallbäck Valle PSF 39/26 26p
6 VetY Börje Wester P4IF 28/20 19p
7 VetY Kenneth Persson Mariestad PK 19/11 2p
Till början av sidan!
Print Friendly Version of this pageSkriv ut Get a PDF version of this webpageSpara som PDF


REA Resultatportal - Utvecklas av Grefven Heavy Industries för VPSF