Skytte- och resultatstatistik
Anders Lindell

P4 IF Pistolskytte, P4IF
Direktlänk till denna statistik: http://www.vpsf.se/REA/?s=96

Gäller perioden: -
I sammanfattningen visas endast vapengrupp, ej enskild klass, eftersom en skytt kan klassas om under periodens gång. Observera att en skytt kan deltaga på samma tävling i upp till 4 vapengrupper!

Tävlingar & Deltagande
MätetalFältskjutningBanskjutningTotalt
Antal tävlingar:303
Antal starter:404
Antal olika klasser:202
Antal banor byggda/tävlingar arrangerade:000

Klasser & Vapengrupper
MätetalFältskjutningBanskjutningTotalt
Antal olika vapengrupper:202
Antal starter i grupp A:101
Antal starter i grupp B:000
Antal starter i grupp C:303
Antal starter i grupp R:000
Antal starter i grupp Pistol (Svartkrut):000
Antal starter i grupp Revolver (Svartkrut):000
Antal starter i grupp Gevär (Svartkrut):000

Avlossade skott & Prestationer
MätetalFältskjutningBanskjutningTotalt
Antal avlossade skott:1440144
  ...varav i grupp A:48048
  ...varav i grupp B:000
  ...varav i grupp C:1440144
  ...varav i grupp R:000
  ...varav i grupp Pistol (Svartkrut):000
  ...varav i grupp Revolver (Svartkrut):000
  ...varav i grupp Gevär (Svartkrut):000
Antal Guldserier grupp A:--*00
Antal Silverserier grupp A:--*00
Antal Bronsserier grupp A:--*00
Antal Guldserier grupp B:--*00
Antal Silverserier grupp B:--*00
Antal Bronsserier grupp B:--*00
Antal Guldserier grupp C:--*00
Antal Silverserier grupp C:--*00
Antal Bronsserier grupp C:--*00
Antal Guldserier grupp R:--*00
Antal Silverserier grupp R:--*00
Antal Bronsserier grupp R:--*00
*Fordringar kan ej beräknas på fältskytteresultat, då detta kräver särskilda förutsättningar för banans konstruktion. Se bestämmelser i SHB kapitel 5 avsnitt 5.1.1.1 för närmare beskrivning av hur guld/silver/brons -serier) kan tilldelas i tillämpningsserier. Observerar att Vapengrupp R har samma krav som för vapengrupp A.

Deltagarlista
TävlingDatumStartade i klassArrangör
 3an CUP 12019-01-19A3, C3Valle PSF
 3an CUP 12016-02-06C3Valle PSF
 Skaraborgspokalen 42014-10-04C3Valle PSF
Till början av sidan!
Print Friendly Version of this pageSkriv ut Get a PDF version of this webpageSpara som PDF



Till början av sidan!
3an CUP 1, 2019-01-19
Vallebygdens Pistolskytteförening (Valle PSF)

Tävlingsinfo
Tävlingen var en Fältskjutning som byggdes/leddes av Fredrik Gustafsson
28 st skyttar deltog och sköt tillsammans 49 st starter.
Dessa fördelades på 13st A-, 2st B-, 26st C- och 8st R-starter.
Det avlossades totalt 2352st skott fördelat på 624st A-, 96st B-, 1248st C- och 384st R-skott.
Direktlänk till detta resultat: http://www.vpsf.se/REA/?t=301

Grupp C
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C3 Jimmy Ågesjö P4IF 47/33 18p S
2 C3 Anders Lindell P4IF 47/33 15p S
3 C3 JH Valle PSF 47/33 14p S
4 C3 Pelle Falk-Hedberg Mariestad PK 47/33 11p S
5 C3 Philip Stöckel Mariestad PK 47/32 4p S
6 C2 Andreas Lundgren Valle PSF 46/32 16p B
7 C3 Klas Svensson P4IF 46/32 13p B
8 C3 Jonas Lakhall P4IF 45/31 19p B
9 C2 Adam Larsson Falköpings SSK 45/31 10p B
10 C1 Morgan Andersson Mariestad PK 44/30 16p
11 C1 Tim Trygg P4IF 43/27 7p
12 C3 Greger Meeks Mariestad PK 42/30 7p
13 VetÄ Hans Hallbäck Valle PSF 42/29 11p
14 C1 Fredrik Andersson Mariestad PK 41/31 7p
15 C3 Tommi Lund P4IF 41/29 6p
16 C3 Stefan Östman Mariestad PK 41/29 6p
17 C2 Fredrik Westermark Mariestad PK 39/29 16p
18 D2 Simoné Meeks Mariestad PK 39/28 13p
19 C1 Anton Tropp Mariestad PK 39/26 11p
20 C2 Björn Olsson Mariestad PK 37/28 10p
21 C2 Morgan Thorsberg Falköpings SSK 37/26 7p
22 C1 Tommy Svahn P4IF 34/25 5p
23 Jun Josefine Möller Mariestad PK 34/20 0p
24 C2 Gunnar Svensson P4IF 27/19 2p
25 VetÄ Leif Pettersson Falköpings SSK 26/18 1p
26 C1 Johan Strand P4IF 4/2 0p

Grupp A
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 A3 Jimmy Ågesjö P4IF 47/31 12p S
2 A2 Andreas Lundgren Valle PSF 46/32 11p B
3 A1 Morgan Andersson Mariestad PK 44/27 12p B
4 A3 Daniel Bergman P4IF 41/29 7p B
5 A3 JH Valle PSF 40/27 9p
6 A3 Stefan Östman Mariestad PK 40/27 8p
7 A3 Anders Lindell P4IF 39/25 16p
8 A1 Fredrik Andersson P4IF 34/24 9p
9 A2 Björn Olsson Mariestad PK 32/21 2p
10 A1 Anton Tropp Mariestad PK 32/20 13p
11 A2 Fredrik Westermark Mariestad PK 27/19 9p
12 A1 Tommy Svahn P4IF 26/19 0p
13 A3 Philip Stöckel Mariestad PK 20/16 2p

Grupp R
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 R3 Klas Svensson P4IF 47/31 12p B
2 R3 Jonas Lakhall P4IF 44/29 12p B
3 R1 Morgan Andersson Mariestad PK 42/26 10p
4 R3 Greger Meeks Mariestad PK 40/30 8p
5 R3 Pelle Falk-Hedberg Mariestad PK 37/25 8p
6 R2 Gunnar Svensson P4IF 23/14 3p
7 R2 Simoné Meeks Mariestad PK 18/13 3p
8 R3 Daniel Bergman P4IF 12/8 3p

Grupp B
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 B3 Klas Svensson P4IF 47/30 12p
2 B3 Jonas Lakhall P4IF 45/31 17p
Till början av sidan!
Print Friendly Version of this pageSkriv ut Get a PDF version of this webpageSpara som PDF

Till början av sidan!
3an CUP 1, 2016-02-06
Vallebygdens Pistolskytteförening (Valle PSF)

Tävlingsinfo
Tävlingen var en Fältskjutning som byggdes/leddes av RJ
52 st skyttar deltog och sköt sammanlagt 70 st starter varav 69 var tävlingsvarv och 1st träningsvarv
Dessa fördelades på 15st A-, 1st B-, 42st C- och 12st R-starter.
Det avlossades totalt 3360st skott fördelat på 720st A-, 48st B-, 2016st C- och 576st R-skott.
Direktlänk till detta resultat: http://www.vpsf.se/REA/?t=78

Klass C1 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C1 JG Valle PSF 50/22 57p
2 C1 Andreas Lundgren Valle PSF 48/26 60p
3 C1 Fredrik Gustafsson Valle PSF 48/20 58p
4 C1 Maria Lundin Skövde SPSK 46/26 55p
5 C1 Oskar Lindblom Valle PSF 42/19 51p
6 C1 Philip Stöckel Mariestad PK 40/23 56p
7 C1 Adam Larsson Falköpings SSK 38/15 47p
8 C1 RJ Valle PSF 37/17 38p
9 C1 Björn Fransson Falköpings SSK 37/15 53p
10 C1 Patric Olovsson Vargöns PK 36/19 40p
11 C1 Carl-Henric Bergqvist Mariestad PK 35/20 50p
12 C1 Greger Meeks Mariestad PK 27/25 57p
13 C1 Thomas Persson Vargöns PK 23/16 28p

Klass C2 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C2 Alf-Ole Engesvik Valle PSF 52/23 59p
2 C2 Marthin Andersson Valle PSF 51/29 52p
3 C2 Stefan Hellberg Falköpings SSK 48/25 56p
4 C2 Morgan Thorsberg Falköpings SSK 47/20 52p
5 C2 Lars Andersson Vedum PSK 46/22 54p
6 C2 Henrik Lundin Skövde SPSK 45/22 56p
7 C2 Johan Josefsson P4IF 45/19 58p
8 C2 Jimmy Mård Valle PSF 43/18 58p
9 C2 Jan Ellström Vedum PSK 38/27 59p
10 C2 Rickard Svensson Töreboda PSK 34/14 45p
11 C2 Gunnar Svensson P4IF 30/13 47p
12 C2 Henrik Häggander Falköpings SSK 29/14 57p

Klass C3 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C3 Thomas Davidsson Vedum PSK 52/31 57p
2 C3 Mattias Axelsson Tidaholm PSK 51/30 56p
3 C3 Ingemar Lindqvist Lidköpings PSF 50/29 56p
4 C3 Anders Lindell P4IF 50/29 56p
5 C3 Michael Thersthol Skövde SPSK 50/26 58p
6 C3 Klas Svensson P4IF 49/28 59p
7 C3 Marcus Christiansen Skövde SPSK 49/28 57p
8 C3 Thomas Carlsson Töreboda PSK 45/22 57p
9 C3 Tommi Lund P4IF 44/30 57p
10 C3 Jan Rask Mariestad PK 44/29 58p
11 C3 Henrik Särehag Grästorps PSK 43/21 58p
12 C3 Urban Johansson Töreboda PSK 40/28 14p

Klass D1 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 D1 Sofia Lindgren Mariestad PK 45/20 59p
2 D1 Lisa Enqvist Falköpings SSK 39/16 48p
3 D1 Simoné Meeks Mariestad PK 9/8 35p

Klass VetÄ Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 VetÄ Leif Pettersson Falköpings SSK 40/20 48p

Klass A1 Grovkalibrig pistol (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 A1 Fredrik Gustafsson Valle PSF 37/19 43p
2 A1 Maria Lundin Skövde SPSK 28/16 44p

Klass A2 Grovkalibrig pistol (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 A2 Fredrik Keltermyr Falköpings SSK 41/21 46p
2 A2 Mats Lindgren Mariestad PK 40/20 54p
3 A2 Johan Josefsson P4IF 38/20 56p
4 A2 Martin Algervik Valle PSF 37/16 55p
5 A2 Daniel Johansson Valle PSF 31/15 45p
6 A2 Lars Fredell Lidköpings PSF 22/12 53p
7 A2 Bengt Thiger Lidköpings PSF 10/7 8p

Klass A3 Grovkalibrig pistol (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 A3 Jan Rask Mariestad PK 47/30 55p
2 A3 Michael Thersthol Skövde SPSK 47/26 54p
3 A3 Johan Feldtmann Vargöns PK 42/28 50p
4 A3 Marcus Christiansen Skövde SPSK 40/23 51p
5 A3 Morgan Lindgren Mariestad PK 35/18 51p
6 A3 Jan-Erik Nordin Lidköpings PSF 32/20 35p

Klass R1 Grovkalibrig revolver (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 R1 Clas-Göran Persson Vargöns PK 25/19 39p

Klass R2 Grovkalibrig revolver (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 R2 Lars Andersson Vedum PSK 43/21 51p
2 R2 Magnus Boman Mariestad PK 40/15 57p
3 R2 Henrik Lundin Skövde SPSK 37/19 54p
4 R2 Gunnar Svensson P4IF 36/18 54p
5 R2 Jan Ellström Vedum PSK 35/19 51p
6 R2 Jimmy Mård Valle PSF 32/15 54p
7 R2 Mats Lindgren Mariestad PK 29/19 45p

Klass R3 Grovkalibrig revolver (.30-.45)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 R3 Klas Svensson P4IF 52/23 56p
2 R3 Henrik Särehag Grästorps PSK 49/28 44p
3 R3 Thomas Davidsson Vedum PSK 40/24 49p
4 R3 Morgan Lindgren Mariestad PK 39/19 51p

Klass B2 Grovkalibrig pistol, övriga
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 B2 Lars Fredell Lidköpings PSF 31/19 40p
 

Klass D1 Finkalibrig pistol/revolver (.22) (Träningsvarv - Utom Tävlan!)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 D1 Sofia Lindgren Mariestad PK 27/13 0p
Till början av sidan!
Print Friendly Version of this pageSkriv ut Get a PDF version of this webpageSpara som PDF

Till början av sidan!
Skaraborgspokalen 4, 2014-10-04
Vallebygdens Pistolskytteförening (Valle PSF)

Tävlingsinfo
Tävlingen var en Fältskjutning som byggdes/leddes av Lars Persson
61 st skyttar deltog och sköt tillsammans 61 st starter.
Dessa fördelades på 61st C-starter.
Det avlossades totalt 2928st skott fördelat på 2928st C-skott.
Direktlänk till detta resultat: http://www.vpsf.se/REA/?t=105

Klass C1 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C1 Morgan Lindgren Mariestad PK 45/28 30p
2 C1 Mikael Arnerwik P4IF 43/29 29p
3 C1 Mats Lindgren Mariestad PK 43/29 26p
4 C1 Philip Stöckel Mariestad PK 40/25 27p
5 C1 Alf Engström Sandhems PSK 38/25 23p
6 C1 Johan Josefsson P4IF 38/24 31p
7 C1 Henrik Vang Tidaholm PSK 37/25 30p
8 C1 Stefan Storm Tidaholm PSK 37/24 29p
9 C1 Martin Nilsson P4IF 37/24 21p
10 C1 Björn Fransson Falköpings SSK 33/19 31p
11 C1 Stefan Heberlein P4IF 30/21 20p

Klass C2 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C2 Johan Modigh P4IF 48/31 47p S
2 C2 Kent Eriksson Sandhems PSK 48/31 45p S
3 C2 Michael Thersthol Skövde SPSK 48/31 40p S
4 C2 Jerker Lindström Valle PSF 47/31 39p B
5 C2 Per Wikman Lidköpings PSF 47/30 44p B
6 C2 Marthin Andersson Valle PSF 45/30 39p
7 C2 Lennart Nilsson Grästorps PSK 45/29 32p
8 C2 Leif Johansson Mariestad PK 45/28 32p
9 C2 Andreas Granander Skövde SPSK 45/28 31p
10 C2 Christer Karlsson Lidköpings PSF 44/28 35p
11 C2 Fredrik Keltermyr Falköpings SSK 43/29 33p
12 C2 Olof Paulsson Tidaholm PSK 43/27 24p
13 C2 Hans Hallbäck Valle PSF 42/27 26p
14 C2 Kenneth Karlsson Lidköpings PSF 41/26 31p
15 C2 Bengt Larsson Falköpings SSK 39/27 30p
16 C2 Morgan Thorsberg Falköpings SSK 39/26 28p
17 C2 Lars Fredell Lidköpings PSF 37/25 24p
18 C2 Thomas Farrell P4IF 34/24 19p
19 C2 Henrik Häggander Falköpings SSK 31/21 29p
20 C2 Gunnar Svensson P4IF 23/17 21p

Klass C3 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 C3 Marcus Christiansen Skövde SPSK 48/31 51p S
2 C3 Anders Lindell P4IF 48/31 46p S
3 C3 Jan-Erik Nordin Lidköpings PSF 48/31 45p S
4 C3 Christer Larsson Mariestad PK 48/31 43p S
5 C3 Joakim Nilsson Töreboda PSK 47/31 40p B
6 C3 Carl-Johan Runström Sandhems PSK 47/30 41p B
7 C3 Lars-Göran Berggren Mariestad PK 47/30 40p B
8 C3 Henrik Särehag Grästorps PSK 46/31 39p B
9 C3 Gary Wade P4IF 46/30 40p B
10 C3 Marcus Nohlberg P4IF 46/30 39p B
11 C3 Ingemar Lindqvist Lidköpings PSF 45/30 42p
12 C3 Jan Rask Mariestad PK 45/28 36p
13 C3 Martin Rehn Tidaholm PSK 44/27 33p
14 C3 Jari Koivusari Skövde SPSK 40/26 30p

Klass D2 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 D2 Viktoria Eriksson Sandhems PSK 45/30 36p
2 D2 Agneta Theng Vedum PSK 44/29 31p

Klass D3 Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 D3 Kristina Andersson Lidköpings PSF 47/30 38p B

Klass Jun Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 Jun Pelle Falk-Hedberg Mariestad PK 48/31 49p S
2 Jun Rasmus Storm Tidaholm PSK 46/30 50p B

Klass VetÄ Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 VetÄ Gunnar Nyman Lidköpings PSF 46/30 34p B
2 VetÄ Bengt-Göran Gustavsson Mariestad PK 44/27 37p
3 VetÄ Arne Nohlberg Valle PSF 42/27 23p
4 VetÄ Leif Pettersson Falköpings SSK 34/21 14p

Klass VetY Finkalibrig pistol/revolver (.22)
# Klass Skytt Klubb Resultat Poäng Stm
1 VetY Ove Holmberg Tidaholm PSK 47/30 40p B
2 VetY Kenneth Eriksson Sandhems PSK 47/30 39p B
3 VetY Lars Carlsson P4IF 46/31 39p B
4 VetY Christer Björnberg Falköpings SSK 41/27 35p
5 VetY Göran Hallbäck Valle PSF 39/26 26p
6 VetY Börje Wester P4IF 28/20 19p
7 VetY Kenneth Persson Mariestad PK 19/11 2p
Till början av sidan!
Print Friendly Version of this pageSkriv ut Get a PDF version of this webpageSpara som PDF


REA Resultatportal - Utvecklas av Grefven Heavy Industries för VPSF